Mamy własny panel w ramach Kongresu 590

Dzięki przychylności organizatorów Kongresu nasza propozycja zorganizowania panelu „Państwo wspierające startupy – czy model odpowiada na potrzeby firm?” spotkała się z pozytywną odpowiedzią. Wpisuje się on w ramy całego bloku poświęconego startupom. Zapraszamy do uczestnictwa: 16 listopada, o godzinie 18.50 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2A Arena w Jasionce k.Rzeszowa. Sam Kongres 590 zgromadzi prawie 3 tysiące osób.

O czym chcemy porozmawiać?

Już 60% młodych firm technologicznych rozwój finansuje z własnych oszczędności i reinwestowania przychodów – takie dane przynosi najnowszy raport Fundacji Startup Poland „Polskie Startupy 2017”. Rok wcześniej wskaźnik ten wynosił 50%. Co sprawia, że mniej firm niż kiedyś opiera swój model rozwojowy na programach dotacyjnych? Będąc dokładnie w połowie perspektywy finansowej 2014-2020 warto poddać pewnej ocenie istniejące rozwiązania i ekosystem.Wyzwaniem dla państwa jest sprawić, by źródła kapitału  z instytucji takich jak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zajęły drugie miejsce w badaniach –obecnie są one na trzeciej pozycji. Wiele już zrobiono, by uprościć procedury i wymagania – ale co można uczynić jeszcze, wzorując się także na zagranicy by ostatnie 3 lata tej perspektywy finansowej okazały się jeszcze bardziej skuteczne i pomocne w rozwoju startupów?

1. Gdzie tkwią pułapki w systemie i narzędziach wspierających polskie młode innowacyjne firmy?
2. Czy za kilka lat grozą nam problemy większości firm sięgających teraz po instrumenty wsparcia?
3. Jakie bariery napotykają młode  technologiczne firmy podczas prób sięgania po instrumenty wsparcia oferowane przez PARP, NCBR, programy operacyjne.
4. Jakie rozwiązania warto zaczerpnąć z zza granicy, skąd czerpać inspiracje.

Nasi prelegenci

Paweł Przybyszewski: Ekspert ds. transferu technologi, Business Technology Progress
Dorota Bienias: Menadżer ds. rozwoju, Fundacja Centrum Innowacji FIRE
Pawlos Mandzios: Prezes Krajowego Centrum Pracy, twórca startupu Reconizer
dr Hubert Niewiadomski: Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju
dr inż. Damian Derlukiewicz: Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej

Moderatorem dyskusji będzie Tomasz Grzywaczewski: dziennikarz, pisarz, podróżnik, naczelny miesięcznika akademickiego „Koncept”, stały współpracownik Onetu.

Jak się zgłosić?
https://rejestracja.kongres590.pl/

Oficjalna strona Kongresu 590
www.kongres590.pl/bloki/s11/panstwo-wspierajace-startupy-czy-model-odpowiada-na-potrzeby-firm

Kontakt
kontakt@innowacje.org.pl